ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
Відділ культури та естетики
Важливо
14.05.2018
Вибір підручників
Шановні колеги! Вчителі мистецьких дисциплін!
З 14 по 17 травня 2018 року триватиме другий етап — вибір школами підручників за їхніми електронними версіями. Тепер саме від вас — учителів — залежатиме, за якими підручниками будуть навчатися учні 1 класів у 2018/19 навчальному році.
03.05.2018
Online-консультація «Проект літньої художньо-естетичної профільної школи»
04.05.2018р. - Online-консультація «Проект літньої художньо-естетичної профільної школи»
для методистів МК, керівників МО, учителів мистецьких дисциплін
Місце проведення: сайт відділу культури та естетики https://vkeippodnua.wixsite.com/mysite
Час роботи: з 14.00 до 16.00
Контактна особа: Абрамян Тетяна Олександрівна, учитель музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» ЗОШ № 10 міського управління освіти військово-цивільної адміністрації м. Торецька.
Телефон +380507788213
e-mail: abramyantanya10-16@ukr.net
Літня профільна художньо естетична школа.mpg
05.02.2018
Розпочато обов’язковий дистанційний курс для вчителів Нової української школи
Увага!
Проходження онлайн-курсу є одним із обов’язкових етапів перепідготовки вчителів, які навчатимуть перший клас із вересня 2018 року згідно з Наказом №34 від 15.01.2018 р. “Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи”.
Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це один із обов'язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року та 2019 року (Наказ МОНУ від 15.01.2018 р. № 34 та №36)
20.11.2017
Веб-вітрина обласної лабораторії «Інтегроване навчання»
Відповідно до плану Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у межах роботи обласної лабораторії «Інтегроване навчання» 10 грудня 2017 року відбудеться веб-вітрина інтегрованих уроків на сайті відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Донецького облІППО.
Для участі у веб-вітрині учасникам обласної лабораторії «Інтегроване навчання» необхідно до 01.12.2017 року надіслати фрагменти власних інтегрованих відеоуроків? а також взяти участь у конкурсі авторських інтегрованих уроків, заповнивши та надіславши до 20.12.2017 року урок та заявку за формою.
25.09.2017
Долучайтесь до проектної діяльності
Шановні колеги!
Долучайтесь до проекту до проекту «Шляхами козацького бароко». Мережевий навчальний проект спрямований на виховання особистості, формування високих духовно-моральних якостей, таких як, любов до Батьківщини, поваги до людей, історії, почуття відповідальності та обов'язку перед Вітчизною.
В процесі реалізації проекту учні познайомляться з культурно-історичною добою козацького бароко, з мистецтвом епохи, з життям діячів, які змінюють світ на краще! І поки жива народна пам'ять про кращих представників, складається нова історія країни, людства!
Основоположне питання проекту «Вплив культурно-історичної пам'яті, мистецтва козацької доби на сучасність, на морально-духовний стан молодого покоління».
Проект створений для учнів середньої ланки шкільної освіти, головним мірилом участі у проекті є - прагнення і захопленість ідеями до спільних досліджень, робота в команді, вміння толерантно ставитися до думок людей з іншими принципами, установами, поглядами.
Очікуваний результат проекту: відтворення панорами великих культурно-історичних подій, розширення фондів шкільних музеїв, створення карти досліджуваних подій, відзначення на стрічці часу учасників подій, створення власних мистецьких творів, віршів, пісень, картин та інших творчих робіт, присвячених великим діячам досліджуємої доби.
25.07.2017
Запрошуємо в спільноту вчителів мистецької галузі!
Шановні колеги!
Запрошуємо в спільноту вчителів мистецької галузі Донецької області! Спільнота створена з метою спілкування, обміну та втіленням творчих задумів, пошуку на запитання, які виникають у педагогічній діяльності.
Для участі в спільноті потрібно мати аккаунт (почту) на сервісі gmail (адреса реєстрації (тут).
Надійшлить запрос на вступ до спільноти, ми вас чекаємо!
22.06.2017
PISA-2018
В Україні почалося пілотування PISA-2018. В ході пілотування буде перевірена робота інструментів дослідження в Україні. У підготовчому етапі проведення ПІЗА-2018 візьмуть участь близько двох тисяч учнів та студентів з понад 40 навчальних закладів.
22.05.2017
Майбутнє за змішаною освітою
Майбутнє за змішаною освітою, - Гриневич. За словами міністра, змішане навчання, коли навчальний процес проходить як онлайн, так і стаціонарно, надає дітям можливість вчитися у кращих вчителів, а педагогам - запозичати нові методики і урізноманітнювати навчання.
21.05.2017
Електронні бази з питань освіти
Доступ до електронної бази з питань освіти обмежать. Призупинення доступу пов'язано зі зміною програмного забезпечення та проведенням технічних заходів, спрямованих на створення умов якісної роботи під час навантажень в ході вступної кампанії.
21.05.2017
Доступ до соціальних мереж
В Україні заборонили доступ до Вконтакте і Однокласників. Рішення РНБО передбачено, що інтернет-провайдери не зможе надавати послуги з доступу до популярного серед молоді соціальних мереж. Обмежувальні заходи триватимуть три роки.
◄
1 / 1
►
(для перегляду фотозвіту настиніть на фото)
Анонси, події, заходи...
25.07.2018
До ознайомлення!
Виставка учасників фінального етапу фестивлю "Європа з нми - ми з Європою"
25.07.2018
До ознайомлення!
Виставка учасників фестивалю для дітей з інвалідністю "Змалюй світ своїми кольорами
15.05.2018
До ознайомлення!
Шановні колеги!
Пропонуємо ознайомитися із збіркою дидатичних кейсів до предмету "Мистецтво". Ресурси укладені за новою програмою до уроків "Мистецтва" .
Корисного використання!
13.04.2018
До ознайомлення!
Тема вебінару "Мистецтво оформлення виставки художньої творчості дітей"
02.02.2018
Експертиза підручників 2018
Міністерство освіти і науки України планує на початку 2018 року проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс).
З цією метою просимо долучитися всіх осіб, яких хвилює якість підручників для закладів загальної середньої освіти, до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів, орієнтовні строки здійснення якої лютий – березень 2018 р.
Для здійснення експертизи всі бажаючі повинні до 11 лютого поточного року зареєструватися в репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (розділ «Конкурсний відбір підручників для 1, 5, 10 класів») або за посиланням: https://goo.gl/7eBS98
Експертами можуть бути особи-фахівці, які мають відповідну вищу освіту та обізнані з науково-методичними, психолого-педагогічними вимогами щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти, з яких передбачається здійснення експертизи електронних версій проектів підручників. Експертами не можуть бути особи, які під час здійснення експертизи матимуть конфлікт інтересів, автори (співавтори) проектів підручників, поданих на Конкурс, близькі особи зазначених категорій тощо, що може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень під час виконання наданих повноважень.
Серед фахівців, які можуть бути експертами, виділяють такі групи: наукові, науково-педагогічні працівники, методисти, вчителі, перекладознавці та перекладачі, фахівці з антидискримінаційної експертизи. Після завершення реєстрації, комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які здійснюватимуть експертизу поданих на Конкурс електронних версій проектів підручників. Звертаємо увагу, що експерти, нестимуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, об’єктивність та обґрунтованість експертного висновку. Після завершення Конкурсу, експертам передбачається оплата за виконану роботу.
31.01.2018
ХIIІ Всеукраїнський фестиваль Різдвяних піснеспівів
27 січня 2018 року буде проводитися ХIIІ Всеукраїнський фестиваль Різдвяних піснеспівів. Організаторами заходу є Національний університет «Острозька академія» спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» (лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 26.12.2017 № 21.1/10-2937).
З метою збереження та розвитку різдвяних традицій України, підвищення духовно-культурного рівня населення, посилення ролі народної творчості, літератури, мистецтва у формуванні світогляду та естетичних смаків молодого покоління та суспільства загалом до м. Острога завітають дитячі, шкільні, студентські, аматорські, професійні творчі колективи, хори та ансамблі з усієї України.
Педагоги та учнівська молодь Донеччини вітають організаторів і учасників фестивалю з пройдешніми святами Різдва Христового й Водохрещі, бажають натхнення та творчої наснаги!
26.01.2018
Мережевий навчальний проект «Шляхами козацького барокко»
З лютого 2018 року до серпня для вчителів мистецьких дисциплін, методистів МК, керівників МО на сайті відділу культури та естетики буде проходити мережевий навчальний проект «Шляхами козацького барокко».
Координатор проекту – завідувач кабінету естетики облІППО, старший викладач Ширко А.А. (тел. 06635120 58).
Модератор проекту - Цунікова І.О. (тел. 0502953229).
03.12.2017
Для вчителів мистецтва — корисне доповнення до підручників
До підручника Л.Масол «Мистецтво» для 9 класу, а також для попередніх класів створено диски у форматі mp3 та DVD, матеріал яких повністю відповідає чинній Державній програмі «Мистецтво.5-9 класи».
Аудіо-диск включає музичні твори для сприймання учнів, зокрема приклади різних варіантів виконання; також фонограми до пісень для співу.
У DVD форматі підібрано візуальну інформацію для учнів відповідно до тем підручника. Детальніше
02.11.2017
Обласний художній конкурс «Краса рідного краю»
Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації від 13.01.2017 р. «Про затвердження Плану організаційно-масових заходів з дітьми та учнівської молоддю на 2017 рік за основними напрямами позашкільної освіти» та Положення про обласний художній конкурс «Краса рідного краю» затвердженого наказом департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації від 12.09.2016 р. № 338 та зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 30.09.2016 р. № 92/2160 Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді з 01 листопада по 10 грудня 2017 року буде проведено обласний художній конкурс «Краса рідного краю».
Конкурс проводиться у два етапи: І етап - відбірковий (заочний), II етап -фінальний (заочний).
-
І (відбірковий) етап Конкурсу проходить в містах і районах Донецької області. Порядок, терміни та місце проведення Конкурсу визначаються відповідними наказами управлінь (відділів) освіти міських рад та райдержадміністрацій, які доводяться додатково.
-
Учасники II етапу - переможці І етапу надсилають свої роботи в електронному вигляді до 7 грудня 2017 року на електронну адресу: mariupol.osvita@gmail.com до 10 грудня 2017 року на електронну адресу: konkursdoenc@gmail.com (з поміткою «Краса рідного краю»).
Номінації конкурсу:
-
«Природа Донеччини»;
-
«Квіти мого саду»;
-
«На лісовій галявині».
Вимоги до оформлення робіт:
-
малюнки формату А4, АЗ;
-
має бути вказано прізвище, ім'я автора, вік, назва роботи, навчальний заклад, гурток;
-
техніка виконання за вибором учасника, (акварель, гуаш, олівці і т.д.)
14.11.2017
ІІ обласний фестиваль «Шукай краси, добра шукай!»
10 листопада 2017 року двері Центру дитячої та юнацької творчості м. Слов’янська відчинилися для учасників очного (фінального) етапу обласного фестивалю «Шукай краси, добра шукай!», присвяченого 190-річчю від дня народження славетного сина полтавської землі, видатного байкаря, проникливого лірика, дитячого поета Л. І. Глібова, Дню української писемності та мови.
Фестиваль «Шукай краси, добра шукай!» пройшов тривалий шлях відстанню в рік: від розробки його ідеї, положення, підготовки виступів і навчально-методичного забезпечення, відбіркового туру й до заключної концертної програми.
02.11.2017
ХІ творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді»
З 2007 року серед дітей та молоді Донецької, Луганської та Харківської областей проводиться творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді». Його організаторами незмінно виступають Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження».
Проведення цього конкурсу та інших заходів у рамках Дня Сіверського Дінця вже третій рік поспіль підтримує Донецька обласна державна адміністрація за сприяння обласного департаменту екології та природних ресурсів, другий рік – Луганська облдержадміністрація, і цього року вперше свою підтримку конкурсу надають Харківська обласна державна адміністрація та Харківська обласна рада.
Головна мета творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» – сформувати у молодого покоління українців активну громадянську позицію з питань охорони природи, усвідомлення важливості річки Сіверський Донець як основної водної артерії сходу України та бажання зберегти водні ресурси рідного краю.
Творчий погляд на світ очима юності і дитинства розкривають конкурсні роботи у 6-ти номінаціях: фотографії, малюнки, поетичні і прозові твори, вироби з природних та ужиткових матеріалів, дослідницькі роботи та агітаційні розробки. Цього року на конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» надійшло близько 1150 творчих робіт з трьох областей України – Харківської, Донецької і Луганської, через які тече наш Сіверський Донець. Найбільша кількість робіт – близько 700 – надано з Донецької області. Це утричі більше, ніж торік.
Всі надані конкурсантами роботи були розглянуті комісією з оцінювання, до якої увійшли фахівці за відповідними напрямками та представники державної влади і органів місцевого самоврядування.
Протокол комісії з оцінювання можна побачити на сайті Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у розділі «Анонси подій»: http://www.sdbuvr.slav.dn.ua/UA/anons.htm
Урочисте нагородження учасників конкурсу по Донецькій області відбулось 30 жовтня о 14:00 в Центрі культури і довкілля м. Слов'янська. Крім переможців конкурсу була визначена окрема категорія учасників, які були нагороджені спеціальними дипломами з відзнакою. Загалом було нагороджено понад 200 дітей. З них 36 визначені переможцями конкурсу.
Свої нагороди учасникам конкурсу вручали організатори – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження», а також представники від численних установ та організацій, що підтримали конкурс. Це Донецька обласна державна адміністрація, Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, Слов’янська міська рада, Краматорська міська громадська організація «Фонд розвитку громади», Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик», Регіональний ландшафтний парк «Краматорський», Виробниче об’єднання «Конті», Слов’янська кондитерська фабрика «Валенсія», Приватне підприємство «Славянский источник», Кінно-спортивний клуб «Аллюр», Магазин для дітей «Балу», Сімейний консультаційний центр «Юла».
Додаткову інформацію див. за посиланням https://drive.google.com/open?id=0B-F2_WT80ub3MzhWNU9nWkk2V0U
15.10.2017
СTEM Вакансії - Завтра
Як в сфері освіти, так і в технологіях, є багато слів і скорочень, причому STEAM (Science, Technology, Engineering, ART? Maths) є одним з найбільших.
Статистика:
До 2018 року прогнозується, що 2,4 мільйона робочих місць STEAM не будуть заповнені.
Незалежно від вашої пристрасті, навички отримані від Стем діяльності можуть допомогти вам внести зміни в світ.
З точки зору освіти, життєво важливо, щоб наші учні сьогодні отримували навички, необхідні їм для завтрашнього дня. Якщо ви працюєте в сфері освіти або маєте своїх дітей, попросіть їх ознайомитися з вищевказаним веб-сайтом і отримати деякі ідеї про майбутню кар'єру на основі їхніх нинішніх пристрастей, а також, можливо, мотивацію залишатися на зв'язку в навичках STEАM.
Пропонуємо ознайомитися наскільки затребувана буде та чи інша професія через 10-20 років. (посилання тут).
Якщо Вас зацікавила технологія СТЕAM, тоді корисні матеріали Ви можете знайти за посиланням (див.)
15.09.2017
Обласний фестиваль краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні»
14 вересня 2017 року гостинно приймала учнів та педагогів з усієї Донецької області Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради, у якій відбулося масове святкове дійство – обласний фестиваль краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні», під час якого урочисто були нагороджені переможці обласного конкурсу краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні», що був присвячений 85-ї річниці з дня заснування Донецької області.
10.09.2017
Про проведення обласного фестивалю «Шукай краси, добра шукай!», присвяченого 190-річчю від дня народження Л. І. Глібова
Відповідно до плану роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, з метою виявлення та підтримки творчого потенціалу молодого покоління та вчительства, підвищення інтересу школярів і педагогів до творчої спадщини Л. І. Глібова, спонукання до формування власного розуміння письменника з позицій сучасного читача, сприяння творчим зустрічам учителів та учнів області, з 11 вересня по 10 листопада 2017 року проводитиметься обласний фестиваль, присвячений 190-річчю від дня народження Л. І. Глібова «Шукай краси, добра шукай!»
04.09.2017
До уваги! Щорічна веб-конференція 2017-2018 рр.
МЕТОДИЧНІ ПОРАДИ І РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
-
Комаровська Оксана Анатоліївна, завідувач лабораторії мистецької освіти, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник. «Компетентнісний потенціал загальної мистецької освіти України»
-
Рагозіна Вікторія Валентинівна, старший науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник. «Наступність дошкільної і початкової шкільної ланок у системі загальної мистецької освіти України»
24.08.2017
ІІІ Конгрес освітян Донеччини
22 серпня 2017 р. у рамках роботи ІІІ Конгресу освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку» пройшов мистецький освітянський захід «Панорама творчості» для методистів, керівників методичних об'єднань та вчителів художньо-естетичних дисциплін. У заході взяли участь 33 педагога області.
Мета заходу - упровадження інновацій у зміст і технології мистецької освіти в контексті Концепції «Нова українська школа».
Учасників заходу привітала завідувач відділу культури та естетики Ширко А.А., яка визначила вектори оновлення викладання мистецьких дисциплін в освітніх закладах області у 2017-2018 н.р. у контексті Концепції «Нова українська школа» з урахуванням Регіональної програми «Освіта Донеччини в Європейському вимірі".
У роботі Панорами творчості взяли участь:
-
Ціко Ігор Григорович, старший викладач КІСГДМВ ДоноблІППО, кандидат педагогічних наук;
-
методисти, керівники МО, учителі музичного, образотворчого мистецтв, інтегрованих курсів «Мистецтво», «Художня культура».
У ході проведення Панорами творчості розглянуті наступні питання:
-
«Освіта Донеччини у європейському вимірі 2017-2020 роки»
-
«До проблеми формування медіаімунітету сучасних школярів: дидактичний аспект»
-
«Створення гармонійного музичного середовища як засіб сприяння саморегуляції емоційного стану учнів»
-
«Застосування інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання на уроках мистецьких дисциплін»
-
"Технологічні аспекти впровадження елементів дистанційного навчання для предметів мистецької галузі"
Важливою складовою заходу стала практична частина, яка об’єднала всіх учасників актуальним питанням пошуку нових шляхів підвищення якості мистецької освіти області та виявлення ініціативних, творчо працюючих освітян (методистів, педагогів) регіону, що розробляють нові педагогічні ідеї, методики, технології, окремі інноваційні методи, прийоми та форми роботи тощо.
Підсумки Панорами творчості проведені у формі коучингу з теми «Створення мережевої спільноти учителів мистецької галузі Донеччини: можливості і проблеми».
По завершенні були прийняті наступні положення резолюції:
-
Під час планування роботи взяти за основу зміни мистецької освіти в контексті реалізації Концепції «Нова українська школа», особливості введення в освітній процес уроків мистецтва наскрізних змістових ліній і ключових умінь.
-
Організувати діяльність мережевої спільноти вчителів мистецької галузі Донеччини з метою здійснення безперервної художньо-естетичної освіти.
-
Активізувати залучення вчителів предметів художньо-естетичного циклу до участі в районних, обласних семінарах, творчих групах, майстер-класах; вивчення, упровадження та пропагування досвіду провідних учителів.
Матеріали конгресу (див.)
04.08.2017
Український проект "Якість освіти"
Українські видавці навчальної літератури постійно шукають шляхи підвищення якості власної продукції та шляхи сприяння розвитку української освіти. Група видавництв ініціює Український проект "Якість освіти" і запрошує приєднатися до його розвитку всіх небайдужих.
Мета — надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв`язок між провідними фахівцями в кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями.
У рамках даного проекту постійно розробляються сторінки авторів українських підручників, на яких кожен авторський колектив має змогу у вигляді відеопрезентації донести до вчителя авторську концепцію та власне бачення методики використання підручника в навчальному процесі.
До проекту залучаються експерти з кожного навчального предмета (обласні методисти, заслужені вчителі України, науковці), які будуть відповідати на фахові, методичні та правові запитання освітян України. Розроблений онлайн-конструктор поурочного планування допоможе кожному вчителю-початківцю якісно та методично грамотно підготуватися до уроку, а також автоматизує підготовку досвідчених вчителів.
В розділі «Актуальний діалог», у рамках якого відбуваються зустрічі з Л.М. Масол (очні семінари на місцях, в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти) та авторські вебінари з педагогічними порадами щодо ефективного навчання школярів за чинною програмою з мистецтва для початкової та основної школи.
Відбувся перший авторський вебінар з автором підручника "Мистецтво" 9 клас - Л.М. Масол, яка в рамках вебінару відповідає на запитання колег, які вона отримувала на зустрічах та через нашу форму зворотнього зв’язку («Допомога експертів»). У цьому ж розділі пропонується оновлене авторське календарне планування.
25.07.2017
Мистецтво в освітньому просторі школи: Україна – Європа – Світ
21-23 червня 2017 року Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України на базі пансіонату «Лагуна Бриз» (с. Чорноморка Очаківського району Миколаївської області) проведено ХІ Всеукраїнську школу методичного досвіду з художньо-естетичної освіти та виховання «Мистецтво в освітньому просторі школи: Україна – Європа – Світ».
Метою Школи є впровадження інновацій у зміст і технології мистецької освіти в контексті Концепції «Нова українська школа».
Серед доповідачів були й педагогічні працівники навчальних закладів Донецької області: Ширко А.А., завідувач відділу культури та естетики Донецького облІППО, яка акцентувала на теоретичних аспектах арт-терапії: її функціях, методах, умовах добору технік і прийомів для успішного використання на уроках мистецьких дисциплін з метою розвитку творчого потенціалу учнів, і провела майстер-клас «Колаж: Я митець абстракціоніст»; Гречана О.І., учитель курсу «Мистецтво» КЗ «Маріупольський міський НВК «Гімназія-школа» №27 Маріупольської міської ради Донецької області», яка підкреслила важливість співпраці вчителя та учня у процесі опанування художніми цінностями через створення умов для творчої самореалізації та представила майстер-клас «Імпровізована сцена» - вчимося розуміти мову синтетичних мистецтв».
У ХІ Всеукраїнській школі методичного досвіду взяли участь понад 60 науково-педагогічних працівників, учителів музичного, образотворчого мистецтв, художньої культури, педагогів із Донеччини, Миколаївщини та різних областей України. За результатами навчання учасники отримали сертифікати.
20.05.2017
Лабораторія майстра «Культурологічний урок: методика та дидактика»
19 травня 2017 року вчителі, керівники МО та методисти художньо-естетичних дисциплін працювали у творчий атмосфері обласної лабораторії майстра «Культурологічний урок: методика та дидактика». Захід було спрямовано на визначення методичних і дидактичних засад культурологічного контексту як основи мистецькознавчої галузі сучасної освіти.
21.05.2017
День вишиванки – свято національної єдності
День вишиванки – свято національної єдності, що покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та об’єднати українців. Основна мета заходу – це збереження та популяризація українських цінностей. Вишиванка – символ, що єднає громадян нашої держави незалежно від мови, якою ми спілкуємося, віросповідання чи політичиних поглядів.
Споконвіку вишиванка для українців була не просто одягом, а оберегом – символом здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті.
Уже стало традицією щороку третього четверга травня відзначати День вишиванки. Чому саме цей день? Із кількох причин. Головна – аби свято відбувалося в будень, як і зародилося в будень. Адже воно проводиться не заради параду чи вихідного, не свято заради свята, це акція, яка доводить, що вишиванка – органічна частина повсякденного життя українців і її можна одягати на роботу чи на заняття в школі чи університеті. Крім того, уже встановлюється
20.05.2017
Підбито підсумки обласного інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури, російської мови та інтегрованого курсу «Література» «Створи шедевр»
З лютого по квітень поточного року проходив обласний інтернет-конкурс літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури, російської мови та інтегрованого курсу «Література» «Створи шедевр». У заході взяли участь 169 учнів та вчителів із майже всіх міст і районів області: у номінації «Літературна кав’ярня» ‒ 31 учасник, у номінації «Дружба без кордонів» ‒ 14 учасників, «Медіаконтент юного словесника» ‒ 64 учасники, «Методичні новації» ‒ 60 учасників.
Із резульатами конкурсу можна ознайомитися на сайті конкурсу "Створи шедевр" або на сайті облІППО .
18.05.2017
Всеукраїнський конкурс “Змагаймось за нове життя”, присвяченому Лесі Українці
Під керівництвом небайдужих педагогів Донеччини творчі учні області взяли участь у Всеукраїнському конкурсі ”Змагаймося за нове життя”, присвяченому Лесі Українці, який проходив у м. Полтаві й завершився святковим гала-концертом переможців у м. Чернігові.
18 травня 2017 року в м. Слов’янську відбудеться урочисте нагородження переможців заочних категорій. Методисти отримають дипломи переможців для урочистого привітання наших майстрів художньої творчості, чарівного кольору, декоративного простору та пташиного співу – гордості Донеччини, наших учнів. Вихованці загальноосвітніх і художньо-естетичних шкіл області продемонстрували свої таланти в номінаціях: вокал, малюнок, декоративно-ужиткова композиція. Особливу активність виявили учні та їх наставники з міст: Бахмута, Лимана, Краматорська, Костянтинівки, Дружківки, Торецька, Курахова, Маріуполя, Мирнограда, Покровська, Слов’янська та районів: Бахмутського, Слов’янського, Костянтинівського, Покровського, Волноваського, Нікольського та Олександрівського. В обласному етапі конкурсу взяли участь більше 100 учасників. Серед них: 44 роботи були представлені в номінації ”Малюнок”, 4 – декоративно-ужиткового мистецтва та твори музичного мистецтва – змагалися за право бути визнаними на всеукраїнському рівні. Надбанням наполегливої праці наставників та творчих здібностей учнів стали 13 художніх та 5 музичних творів, що посіли призові місця на всеукраїнському рівні.
Вітаємо переможців, пишаємося ними, особливо вдячні їх педагогам і наставникам!
◄
1 / 1
►
Конкурс Івана Франко
Конкурс Лесі Українки