top of page
Заходи   відділу

20.05.2017

Лабораторія майстра «Культурологічний урок: методика та дидактика»

19 травня 2017 року вчителі, керівники МО та методисти художньо-естетичних дисциплін працювали у творчий атмосфері обласної лабораторії майстра «Культурологічний урок: методика та дидактика». Захід було спрямовано на визначення методичних і дидактичних засад культурологічного контексту як основи мистецькознавчої галузі сучасної освіти.

     Методист відділу культури та естетики ДОНоблІППО Долга О.Д. розкрила проблему формування культурологічного мислення учня через використання педагогом основних культурознавчих принципів в організації навчально-виховного процесу на уроках мистецтвознавчої галузі загальної й базової середньої освіти. Методист наголосила на людиновимірності, інтегрованості, етико-естетичній синкретичності та автентичності як методологічній основі культурологічного мислення.

    Формат лабораторії майстра дозволив розглянути ці принципи в межах культурологічної дидактики. Феномени японської культури стали ґрунтом для апробації концепції культурологічного уроку. Наразі робота з японською світоглядною картиною світу мала на меті активізувати увагу до культури Країни Сонця, що сходить, та наголосити на проблемі діалогу культур Сходу та Заходу. Остання постає завданням, згідно з планом роботи ДОНоблІППО на 2017 рік, осіннього обласного фестивалю педагогічної та дитячої творчості.

   У роботі лабораторії майстра відбувся плідний обмін досвідом. Своїми наробками поділилися вчителі образотворчого мистецтва: Гвоздецька О. О., Осача С. М. Педагоги продемонстрували фрагменти майстер-класів із формування образного мислення в техніці монотипії та створення об’ємних зображень у розписі акрилової шпаклівки.

Атмосфера творчості та небайдужості, що панувала на обласному заході, визначає високий рівень зацікавленості наших педагогів у створенні неповторного уроку, що має формувати креативну та конкурентоспроможну особистість.

Час спливає, а мистецтво вічне.

    Шановні колеги, вітаємо Вас із ювілеєм Донецької області та запрошуємо до створення культурного символу вашого міста чи села в художньому образі для участі в обласному краєзнавчому конкурсі «Моє місто, село на долоні».

Презентація виступу вчителя ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 Слов'янської міської ради Гвоздецької Олени Олексіївни (див.)

Відеозвіт  (див.)

1 / 1

Please reload

(для перегляду фотозвіту настиніть на фото)

bottom of page